Linkbuilding na všech frontách

SEO analýza je pochopitelně prvním předpokladem nějakého rozumného linkbuildingu. Ten existuje zhruba ve třech základních sférách:

  1. Registrace webů do katalogů a do vyhledávačů – pokud váš web nabízí automobily, pak bude zaregistrován do automobilových katalogů, ten se tématicky zaměřuje právě na weby tohoto ražení.
  2. Další možnosti propagace webu je psaní PR článků, které shrnují či jinak popisují problematiku související s tím daným webem a tak podobně. Tyto články jsou následně umístěny na správná místa na internetu.
  3. Jsou vytvořeny další, malé weby, které odkazují na primárně optimalizované stránky. Tyto stránky jsou obvykle menší a mohou obsahovat PR články a další podpůrné elementy.

Garance pozic ve vyhledávání

Pozorovatelným a měřitelným efektem SEO optimalizace webu je jeho posun ve vyhledávání vyhledávačem na určitá klíčová slova směre vzhůru. Některé optimalizační firmy nabízejí i garanci toho, že po jejich optimalizaci se web posune o daný počet míst vzhůru. Zákazník tak má jistotu, že vynaloží své peníze správně.